kawiarnia rodzinna

Warsztaty dla dzieci

Proponujemy różnorodną tematykę warsztatów dla dzieci rozpoczynając od tych, skierowanych do niemowlaków od 6 m-ca życia czyli sensoryka, zajęcia ogólnorozwojowe lub rytmiczne wg. Metody Edwina Gordon’a, poprzez zajęcia przygotowujące do przedszkola, Pana Robótkę, po zajęcia kulinarne i taneczne dla starszych pociech. Integralną częścią Sali warsztatowej jest strefa FUNFLOOR czyli podłoga interaktywna z mnóstwem gier edukacyjnych i rozrywkowych.

Zapraszamy do zapoznania się z grafikiem warsztatów.

 

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy. Zapisów można dokonywać telefonicznie +48 577 551 558, mailowo kontakt@lokalove.pl lub poprzez funpage na Facebook’u.

Rodzaje warsztatów dla dzieci

Gordonki/Małe Nutki

Ukierunkowane są na harmonijny i wszechstronny rozwój dziecka, stały kontakt z grupą rówieśników, doświadczenie to idealnie przygotowuje dzieci do pobytu w żłobku.Elementy umuzykalniające według teorii Edwina Gordona wspomagaja naturalny proces rozumienia muzyki, pobudzają zdolności komunikowania się i pokazuja jak wiele korzyści można czerpać z improwizacji muzyki. Warsztaty mają formę beztroskiej zabawy rodzica z dzieckiem, która kształtuje poczucie bezpieczeństwa i więzi emocjonalne.We wspólnej zabawie czesto wykorzystywane sa instrumenty muzyczne, chusty Klanza, bańki mydlane.

Grupy wiekowe: 6 msc-2 lata i 3-5 lat.

Czas trwania: 45 minut.

Na zajęciach zawsze obecny jest rodzic lub opiekun.

Mały Przedszkolak

Są to zajęcia o charakterze adaptacyjno-edukacyjnym, przeznaczone dla dzieci, które są już gotowe do podjęcia nowych wyzwań i poznania dużej liczby rówieśników. Warsztaty te przygotowują dziecko do pójścia do przedszkola. W trakcie zajęć przeplatają się zabawy muzyczno-ruchowe, granie na małych instrumentach, wspólne jedzenie posiłku, czas wolny. Spotkania mają uczyć współdziałania w grupie i poszanowania zasad w niej panujących.

Grupa wiekowa: 2-4 lata.

Czas trwania: 2 h.

Na części zajęć obecny jest rodzic lub opiekun.

Warsztaty plastyczno-techniczne-Mali Robótkowicze

Zajęcia inspirowane programem na kanale dziecięcym CBebbies “Pan Robótka”, gdzie powstają ciekawe i kolorowe zabawki i przedmioty uzyskane z nietypowych elementów, wstążek, gumek, guzików, surowców wtórnych, itp. Jest to idealny sposób na pobudzenie kreatywności u dziecka, myślenia twórczego, ćwiczenia małej motoryki i zdolności manualnych, ale także pokazanie, że zabawki nie zawsze trzeba kupować w sklepie, ale można je także zrobić samemu przy użyciu najprostszych materiałów.

Grupy wiekowe:

I Grupa dzieci w wieku 4-6 lat

I Grupa dzieci w wieku 6-9 lat

Czas trwania: 1h

Warsztaty sensoryczne

Etymologii słowa sensoryka należy doszukiwać się w słowie sens czyli czucie. Właśnie na różnorodnych wrażeniach czuciowych i zmysłowych będą koncentrować się te zajęcia. Rodzice wraz z dziećmi będą doświadczać  min. bodźców dotykowych, słuchowych, świetlnych, smakowych. Celem zabaw i ćwiczeń są pobudzanie ciekawości i radości eksperymentowania, poprawa precyzyjności ruchowej, reagowanie na różne sygnały dźwiękowe, gromadzenie doświadczeń węchowych, rozwijanie wrażliwości dotykowej.

Grupa wiekowa: 6 msc-3 lat

Czas trwania: 1 h

Warsztaty kulinarne-Mali kucharze

Na zajęcia zapraszamy wszystkie dzieciaki chcące pobawić się w małych master chef’ów. Tematyka zajęć będzie elastyczna i praktycznie nieograniczona. Gwarancją tych zajęć ma być wspaniała zabawa oraz ciekawie przedstawiona wiedza na temat produktów i ich zastosowania w różnych daniach. Jak wiadomo najlepszym sposobem, aby zapoznać dzieci z wartościowymi produktami oraz zachęcić je do ich spożywania jest nauka poprzez wspólne gotowanie.

Grupa wiekowa: 4-8 lat

Czas trwania zajęć: 1h